Nesnadný výběr

11. srpna 2017 Uncategorized 0

 

Jak vybrat dámské kotníkové boty

Nejčastěji používaný způsob, jak vybrat správnou velikost obuvi je obkreslit  si nohu na papír. Pokud vybíráme dámské kotníkové boty, obkreslete nohu i s ponožkou. Pokud vybíráme zimní obuv, je vhodné obkreslit nohu v ponožkách, které v zimě normálně nosíme. Stejně tak i v obchodě zkoušíme samozřejmě dámské kotníkové boty v ponožkách tak hrubých v jakých budeme většinou v botech chodit. Pokud vybíráme dámské kotníkové boty na zimu, budeme si je zkoušet v zimních ponožkách, i když je vybíráme třeba v létě a pokud budeme vybírat dámské kotníkové boty na podzim a jaro budeme je vybírat v tenčích ponožkách, které budeme v daném období nosit. Když vybíráme dámské kotníkové boty je třeba délku změřit od paty až k nejdelšímu palci v milimetrech – to je tzv. který udává délku chodidla v milimetrech.

K naměřené délce je třeba přičíst také nadměrek, který slouží k volnému pohybu prstů při chůzi, většinou se přičítá 5-10 milimetrů. Nepřidávejte příliš mnoho nebo Vám bude noha v botech klouzat.To platí hlavně pro dámské kotníkové boty. Ale kdybychom vybírali jiné např. horolezecké boty vybíráme spíše menší obuv, takovou, která nohu pevně obejme ze všech stran. Pokud chceme mít dámské kotníkové boty na více období než jen třeba podzim nebo jen zimu vyplatí se přidat více milimetrů než jen 5 aby bylo možné si fo bot vzít hrubší ponožky. Větší než 15mm ale nedoporučujeme, může dojít ke klouzání nohy v botě, kdy noha není v botě správně fixovaná a může dojít k problémům při chůzi například v nerovném terénu.

Správné ponožky pro dámské kotníkové boty

Správný výběr ponožek pro dámské kotníkové boty je stejně důležitý jako správný výběr boty. Především byste měli volit kvalitní ponožky vyrobeny z bavlny, žádné syntetické směsi. Důležité je vybrat pro dámské kotníkové boty ponožky podle ročního období. V zimě volníme hrubší ponožky, díky kterým nám zůstane noha v teple. Pro podzimní a zimní modely dámské kotníkové boty volíme ponožky tenčí, s nižší gramáží aby se nám nožky zbytečně nepřehřívaly.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *